Kezdőlap / Sport / Kettős magyar győzelem egy angliai gokart versenyen! (videóval)
Goulash Étterem Aberdeenben
CSigekart

Kettős magyar győzelem egy angliai gokart versenyen! (videóval)

Gárdonyi Gyula nyerte a Rye House IKR 2017 hatodik fordulójának első versenyét János László előtt, kettejüknek 20 angol versenyzőt sikerült maguk mögé utasítaniuk a Rotax 177-es kategóriában. Csapatuk a Racing Republic az egyetlen magyar profi Gokart csapat Angliában, jelenleg hét magyar versenyzővel.

ver1

A Rye House IKR (Independent Karting Championship) minden fordulóját a Hoddesdonban található Rye House Kart Racewayen rendezik, melyen olyan hírességek nevelkedtek mint Lewis Hamilton vagy Jenson Button.

Minden forduló háromszor 15 perc szabadedzéssel indul amit az időmérőedzés követ. A nap második felében pedig három, egyenként tíz perces futamot teljesít a mezőny.

A versenygépek homologizált Rotax Max gokartok, 125 köbcentiméteres kétütemű motorokkal, melyek 14ezres fordulatszámig képesek pörögni, végsebességük pedig kevéssel, de 100km/óra felett van.
A magyar csapat CRG gyártmányú gokartokkal versenyez, de a mezőnyben 5-6 különböző típusú gép található.

teammembers-

Kellemes 20 fokos enyhén felhős időjárás fogadta a mezőnyt, melyben ezúttal „csak” két magyar képviselte hazánkat. Fontos kiemelni, hogy sokszor 4-5 versenyzővel áll rajthoz a Racing Republic.

6

Részletes Beszámoló

Időmérő edzés:

Részletes eredmények

A 70-es rajtszámmal induló Gárdonyi Gyula az előkelő 4. rajtkockát szerezte meg, míg a 31-es rajtszámú János Lászlónak ezúttal meg kellett elégednie a középmezőnnyel, ő a 12. helyre tudta bekormányozni a versenygépét. A Pole Pozíciót az angol George Willis szerezte meg, 3-as rajtszámmal.
Érdekesség, hogy míg például a Forma 1-ben az első és a 10 hely között sokszor 3 másodperc feletti a különbség, az IKR mezőnye sokkal szorosabb csatát vív a helyezésekért, ezúttal a második és a 17.(!) helyezett között volt 1 másodperc a különbség. Sokszor néhány század másodperc dönt több helyezés sorsáról is.

Első futam

Részletes eredmények:

Mindjárt az első futamon sikerült megszerezni a magyar kettős győzelmet a csapatnak, egy drámai utolsó kört követően. Szerencsére az egész futamról videó is készült, mely alatt a verseny angol nyelvű kommentárja is hallható. A hetedik körtől külső kamerás felvételeken is láthatóak az események.
Tehát végül Gárdonyi Gyula, János László és Danny Ryder lett az első három helyezett, mely hatalmas siker a csapatnak, hisz például Laci még az újoncok között szerepel. (N = Novice)

Második futam

A második futamon ismét egymás mögött értek célba a magyar fiúk, igaz már a 6.-7. helyen. Az első három helyezett sorrendben Danny Ryder, Winston Bent, és Dave Large lett.

10

Harmadik futam:

A harmadik futamon a két magyar fordított sorrendben ért célba, ezúttal Laci-nak sikerült a jobb helyezést megszereznie a 6. pozícióval, míg Gyula a 10. helyre tudott odaérni. A futamot Alfie Cockerell nyerte, Dave Large és Jon Sole előtt.

4

Összesített Napi eredmények:

A nap összesített eredményei alapján végül Gyula az előkelő harmadik helyért járó trófeát vihette haza, míg Laci az 5. helyre kormányozta oda a gépét. Az első helyezett Alfie Cockerell lett, Gyula előtt a 2. pedig Dave Large.
Ezúton is gratulál a teljes szerkesztőség ehhez a remek eredményhez!

IKR 2017 R2 054

Bajnokság Állása

Teljes lista:

A Racing Republic-os fiúk a hatból csak öt fordulóban indultak, mégis az előkelő 5. és 8. helyen állnak a 43 fős bajnokságban hat forduló után.

Bajnokság weboldala:

Csapat weboldala:

(A weboldal még nem készült el teljesen, de alap infók már fent vannak, illetve folyamatosan töltik fel a versenybeszámolókat.)

IKR 2017 R2 100

Következő forduló, nyílt tesztnap

A következő forduló Szeptember 10. lesz melyre nézőként szívesen lát bárkit a csapat, a belépés ingyenes, a gyerekeknek rengeteg élményben lehet része, van Dínó Park és Lézeres Harc pálya. A verseny előtt Szeptember 5.-én nyílt teszt nap lesz, ahol az érdeklődök közelebbről is megtekinthetik a versenygépeket, illetve a csapat működését, találkozhatnak a versenyzőkkel.

hufo

Csatlakozz a csapathoz

Amennyiben érdekel a Gokart sport komolyabb oldala, a csapat teljeskörű támogatást tud biztosítani, oktatás, gokart tárolás, szállítás, szervizelés terén, akár már korai gyerekkortól kezdve. E támogatás különböző szinteken valósulhat meg, a legolcsóbbtól a legmagasabb szintig, ahol csak bele kell ülni a gokartba, majd kiszállni mint a profik, a többit a támogató személyzet intézi.

Érdeklődni a csige791@gmail.com vagy a 07 507 773 773-as telefonszámon János Lászlónál lehet.

Ha érdekelnek a hírek, kedveld facebook oldalunkat:

Pénzküldés határok nélkül! Akár ingyen! Transferwise.com/ingyenes

Ha tetszett a cikk likeold és oszd meg barátaiddal...

aberdeenimagyarok.co.uk

Ezt is nézd meg

hosszú

Hosszú Katinka bejelentette a Profi Úszók Világszövetségének megalakulását

Hosszú Katinka kedden bejelentette, hogy 30 úszó, köztük 15 olimpiai bajnok részvételével megalakul a Profi …